LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Zbulohet gjurma e ADN-së në një nga predhat

29 Mars 2023, 12:17, Kronika CNA
Sulmi ndaj “Top Channel”/ Zbulohet gjurma e ADN-së në
"Top Channel", godina

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me sulmin ndaj "Top Channel".

Është gjetur një gjurmë AND-je në një nga predhat në makinë, e cila do të krahasohet me të dhënat që ka policia shkencore.

Mësohet se policia ka marrë disa të dhëna dhe ua ka kaluar grupeve të punës.

Ndërkohë po verifikohen pamjet nga kamerat dhe makinat që kanë lëvizur për itinerar.

Sipas ekspertizës armët nuk janë përdorur për ngjarje tjetër./ CNA.al

Lajmet e fundit nga