LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I dha ryshfet zyrtares së Ministrisë së Shëndetësisë/ Gjykata lë në “arrest shtëpie” biznesmenin

6 Qershor 2023, 13:41, Kronika CNA

I dha ryshfet zyrtares së Ministrisë së

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për administratorin V.T., 73-vjeç, i cili i ka dhënë ryshfet zyrtares së Ministrisë së Shëndetësisë.

73-vjeçari është lënë në arrest shtëpie pasi ligji nuk lejon masë më të rëndë sigurie për shkak të moshës.

Ndërsa për inxhinierin e kompanisë, S.SH., i cili bëri dërgesën e parave te zyrtarja, u vendos masa e sigurisë arrest me burg.

Një ditë më parë, Joana Duro dhe Laura Shteto u lanë në arrest në burg nga GJKKO për korrupsion.

Lajmet e fundit nga