LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata jep vendimin për Alda Klosin/ Ish-zyrtarja e kryeministrisë mbetet në pranga

7 Shkurt 2023, 13:19, Kronika CNA
Gjykata jep vendimin për Alda Klosin/ Ish-zyrtarja e kryeministrisë
Gjyqtari Arben Micko dhe prokurorja Mirela Zavalani në ambjentet e QSUT-së

Gjykata lë në burg ish-zyrtaren ish zyrtaren e Kryeministrise  Alda Klosi.

 “arrest me burg” për ish-zyrtaren Alda Klosin. Aktualisht kjo e fundit i ndodhet e shtruar  QSUT për shkak të problemeve shëndetësore.

Më herët, në ambientet e spitalit në QSUT-së u paraqit dhe avokati Klosit, Ilirjan Muho si dhe gjyqtari Arben Micko dhe prokurorja e çështjes, për procedurat e ndjekura në këto raste.

Alda Klosi akuzohet për pastrim parash, fshehje pasurie dhe për deklarim të rremë./CNA.al

Lajmet e fundit nga