LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Akuza për korrupsion/ SPAK, urdhër-arreste për ish-zyrtarë të bashkisë së Durrësit

6 Qershor 2023, 17:06, Kronika CNA

Akuza për korrupsion/ SPAK, urdhër-arreste për ish-zyrtarë

SPAK ka lëshuar disa urdhër-arreste për ish-zyrtarë të bashkisë së Durrësit.

Sipas raportimeve në media, ish-zyrtarët kanë kryer korrupsion.

Ata akuzohet për verat penale "shpërdorim detyre" dhe "falsifikim dokumentesh".

Deri më tani nuk ka ende një njoftim nga SPAK lidhur me këto urdhër-arreste, por pritet që të japë detaje.

Kujtojmë se 4 ditë më parë, me urdhër të SPAK, u arrestuan dy zyrtare të ministrisë së Shëndetësisë.

Konkretisht u vunë në pranga për korrupsion Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro dhe Specialistja e Nivelit të Lartë në Agjencinë e Ofrimit të Shërbimeve Publike të Integruara, Laura Shteto./ CNA.al

Lajmet e fundit nga