LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Profesori i historisë: Më mirë mbyll shkollat shqipe sesa të lejohet shamia

13 Gusht 2022, 13:15, Kosova & Bota CNA

Profesori i historisë: Më mirë mbyll shkollat shqipe sesa të

Një profesor i historisë thotë se nëse lejohen shamiat atëherë më mirë është të mbyllen shkollat shqipe.

“Shaminë duhet me e ndalu në Kosovë, unë do të jem kundërshtari më i madh i kësaj çështje”, tha ai.

Qytetari, i cili nuk beson as në Kuran e as në Bibel shprehet kundër mbulesës në shkolla, shkruar gazeta "Express".

“Nëse Kryeministri, Presidentja, Kuvendi, që lejon me u votu problem i shamise, unë do të distancohem edhe nga të gjitha institucionet e Kosoves dhe do të jem kundershtari më i madh. Nuk do të jetë bash leht me kalu këto çështje, ky është mjerim i mjerimit. Nese lejohen shamiat unë jam i mendimit që me i mbyll shkolla shqipe krejt, njëherë duhet me i mbyll krejt shkollat shqipe pastaj me u leju shamiat”, tha ai.

Lajmet e fundit nga