LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbytet varka me emigrantë në Mykonos/ Raportohet për 3 viktima

26 Maj 2023, 11:07, Kosova & Bota CNA

Mbytet varka me emigrantë në Mykonos/ Raportohet për 3 viktima

Një varkë me emigrantë është mbytur në zonën detare pranë Mykonos. Sipas mediave greke, si pasojë e mbytjes tre persona kanë humbur jetën, një burrë dhe dy gra.

Zëdhënësi i Rojës Bregdetare, z. Nikos Kokkalas, tha se në varkë ndodheshin 8 persona në bord.

Zona është “krehur" nga dy anije të rojes bregdetare, një helikopter Super Puma dhe forcat tokësore.

Operacionet e kërkim-shpëtimit po zhvillohen që nga ora 6:30 e mëngjesit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga