LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këngëtari i njohur ndërron jetë në moshën 65-vjeçare

30 Nëntor 2023, 17:51, Kosova & Bota CNA
Këngëtari i njohur ndërron jetë në moshën
Shane MacGowan

Frontmeni i Pogues, Shane MacGowan, ka vdekur në moshën 65-vjeçare, pas një qëndrimi të fundit në spital pasi u diagnostikua me encefalit.

Kantautori, hitet e të cilit përfshijnë Fairytale of New York të vitit 1987 dhe A Pair of Brown Eyes, nuk ishte mirë prej disa kohësh.

MacGowan gjithashtu kishte probleme me drogën dhe alkoolin.

Gruaja e tij Victoria Mary Clarke tha në Instagram se MacGowan do të thoshte bota për të.

Ajo tha se MacGowan do të jetë gjithmonë drita që mban para saj dhe masa e ëndrrave të saj./ CNA

Lajmet e fundit nga