LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I vranë gruan para syve/ Ish-këshilltari i Pacollit tregon si ndodhi ngjarja

30 Nëntor 2023, 17:39, Kosova & Bota CNA
I vranë gruan para syve/ Ish-këshilltari i Pacollit tregon si ndodhi
Naim Murseli dhe Liridona Murseli

Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit ka dhënë dëshminë e tij lidhur me ngjarjen  e rëndë të ndodhur një ditë më parë ku mbeti e vrarë gruaja e tij, Liridona Murseli.

“Grabitësi ishte me një makinë tip BMW me targa të huaja dhe vrasja ka ndodhur pasi ka marrë paratë dhe telefonat”, ka treguar ai.

Naim Murselit ka qenë duke udhëtuar me bashkëshorten dhe 2 fëmijët.

Në rrugën “Dalip Alshiqi”  ato ranë pre e një grabitje.

Pasi grabitësi ka marrë sendet me vlerë që ata kishin me vete në momentin që po largohej ka shtënë me armë.  Një ndër plumbat ka goditur të renë ku për pasojë dhe i ka marrë jetën.

Nga autoritetet policore ende nuk është bërë identifikimi i autorëve të ngjarjes tragjike që tronditi opinion publik./ CNA

Lajmet e fundit nga