LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ylli i “Sex and the City” Frances Sternhagen ndërron jetë në moshën 93-vjeçare

29 Nëntor 2023, 21:21, Kosova & Bota CNA
Ylli i “Sex and the City” Frances Sternhagen ndërron jetë
Ylli i Sex and the City, Frances Sternhagen, ka vdekur në moshën 93-vjeçare

Aktorja e dashur amerikane dhe ylli i Sex and the City, Frances Sternhagen, ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare.

Ylli dy herë fitues i Tony-t kishte një numër shfaqjesh në primetime, duke përfshirë Cheers, On Golden Pond dhe The Heiress. Djali i saj Tony Carlin konfirmoi vdekjen e yllit të famshëm.

Raportohet se ajo vdiq në mënyrë paqësore të hënën për shkaqe natyrale.

Në serialin hit Sex and the City, Frances luajti rolin e Bunny MacDougal, vjehrrës së parë të Charlotte York gjatë martesës së saj me Trey MacDougal.

Në serial, personazhi i Frances i Bunny ishte shumë kontrollues./ CNA

 

Lajmet e fundit nga