LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT e jashtëzakonshme të botës së egër/ Hapet konkursi për imazhin e vitit

29 Nëntor 2023, 10:56, Kosova & Bota CNA

FOTOT e jashtëzakonshme të botës së egër/ Hapet

A do të jetë ajo një fotografi që pasqyron bukurinë e pacenuar të botës natyrore, apo ajo që tregon ndikimin potencialisht shkatërrues të qenieve njerëzore në mjedisin e tyre?

Zgjedhja është juaja, pasi adhuruesit e fotografive të kafshëve të egra në mbarë botën kanë mundësi të votojnë për çmimin për "Fotografin e Vitit për Jetën e Egër". 

Si gjithmonë, konkursi prestigjioz ka një seksion të hapur për publikun, me mundësinë për të votuar nga një përzgjedhje prej 25 imazhesh të jashtëzakonshme, raporton "CNN".

Votimi është i hapur "online" deri më 31 janar. Fituesi dhe katër fotot më të mira do të shpallen në shkurt dhe do të shfaqen në internet, si dhe në ekspozitën personale në Muzeun e Historisë Natyrore.

Më poshtë mund të shihni disa nga fotot që janë pjesë e konkursit./CNA

Lajmet e fundit nga