LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktivizohen sirenat e alarmit në veri të Mitrovicës

31 Korrik 2022, 18:51, Kosova & Bota CNA
Aktivizohen sirenat e alarmit në veri të Mitrovicës
Foto nga ura në lumin Ibër

Rreth orës 16:00 në veri të Mitrovicës janë aktivizuar sirenat për grumbullim të qytetarëve në rast rreziku, por zyrtarët e policisë nuk kanë mundur të konfirmojnë për "KosovaPress" se për çfarë bëhet fjalë.

"KosovaPress" ka kontaktuar zëdhënësin e policisë rajonale për veriun Branislav Radoviq, i cili ka thënë se nuk është në dijeni se çfarë po ndodh në veri.

Aktualisht në veri të Mitrovicës nuk ka grumbullime, ndërsa qytetarët në jug po afrohen te lumi i Ibrit për të kuptuar se çfarë po ndodh, por ata po pengohen nga policia.

Ndërkohë, rrugët në Mitrovicë kanë nisur të zbrazen nga qytetarët.

Ndryshe, mediat serbe raportojnë për grumbullim të qytetarëve në Rudare të Zveçanit, duke mos dhënë më shumë detaje.

Mësohet se forca të shtuara të Njësisë speciale të Kosovës kanë arritur tek ura e lumit Ibër, përfshirë edhe pjesëtarë të KFOR-it dhe karabinierët italianë./CNA.al

Lajmet e fundit nga