LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 6-13 qershor 2022

5 Qershor 2022, 12:08, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 6-13 qershor 2022
Horoskop

PUNA

Dashi

Në fushën profesionale keni mundësinë të ndiqni nga afër një çështje ligjore.

Demi

Në këtë periudhë dëshironi t'i përkushtoheni vetëm projekteve më premtuese.

Binjakët

Për sa i përket punës, ka nga ata që po largohen tani. Do të duhet të jeni të shkathët për të përfituar nga momenti.

Gaforrja

Ka të ngjarë të dëshironi të bëni një ndryshim, ai do të jetë më i theksuar dhe vendimtar midis fundit të 2022 dhe 2023.

Luani

Çështjet e punës kthehen në plan të parë. Disa nga qëndrimet tuaja janë, me të drejtë, më tolerante se në prill.

Virgjëresha

 

Nga e hëna vjen një lajm interesant. Duhet të sqarojmë llogaritë, marrëveshjet dhe mbi të gjitha klauzolat, kini kujdes nga ata që ju premtojnë diçka vetëm për t'ju mbajtur mirë.

Peshorja

Nga java e ardhshme mund të merrni një sukses ose një konfirmim.Përqëndrohuni tek projektet, puna duhet të jetë fokusi juaj për momentin.

Akrepi

Për të gjithë ata që po presin një punë të re në horizont, shumë shpejt do të merrni një lajm. Bëhuni gati për të përveshur mëngët.

Shigjetari

Duhet të tregoheni të durueshëm në vendin e punës. Mund të prablelni me komente të padëshiruara nga kolegët apo eprori juaj.

Bricjapi

Sa i përket punës, ndiheni më të qetë, edhe pse dëshironi diçka më shumë. Është normale që Bricjapi të dëshirojë të rindërtojë një pozicion të rëndësishëm shoqëror.

Ujori

Situata është më e mirë, jo aq nga pikëpamja financiare, sa nga krijimtaria dhe planet për të ardhmen.

Peshqit

Jupiteri favorizon zgjidhjet e vogla dhe mbi të gjitha aftësinë për të marrë pjesë me më shumë bindje në lajmet që kanë të bëjnë me të ardhmen.

DASHURIA

Dashi

Në dashuri, historitë e sapolindura janë të forta, por kjo javë sjell pak më shumë polemika. Nëse marrëdhënia juaj ka pasur momente dështimi, përpiquni të mos ndaleni në të kaluarën gjatë këtyre orëve kur Afërdita ka nisur një tranzit të shqetësuar.

Demi

Po kapërceni shumë frenime, ndoshta edhe pak drojë. Hëna në shenjë, të hënën dhe të martën, do iu japë forcë të madhe. Ata që janë të etur për risi duhet të ecin përpara, yjet favorizojnë takimet. Ata që kanë planifikuar një ndryshim në shtëpi apo një projekt në çift janë me vonesë.

Binjakët

Muaji maj padyshim shumë prej jush i dha një miqësi që mund të kthehet në dashuri, apo një pasion të ëmbël. Takime të këndshme të mërkurën me Hënën në shenjë.

Gaforrja

Java fillon me Venusin që kalon nëpër shenjën tuaj të zodiakut. Dashuritë që lindin në këtë periudhë mund të jenë shumë të ndryshme nga e kaluara. Në këtë kohë dhe veçanërisht të premten do të jetë më e lehtë të bisedoni me ata që ju detyrohen disa shpjegime.

Luani

Jeni gati të përjetoni ndjenjat edhe si lojë. Duke filluar nga fundi i qershorit, Afërdita në shenjë do t'ju inkurajojë të jeni më të guximshëm. Ndikimi i Venusit është shumë romantik, përveç ditëve në fillim të javës, emocionet nuk mungojnë.

Virgjëresha

Afërdita bëhet sërish aktive. Emocionalisht, ju jeni padyshim më i fortë. Mos ushqeni polemikat që mund të lindin gjatë fundjavës.

Peshorja

Durimi juaj nuk është i pafund. Nëse keni kaluar një periudhë kritike, tani duhet të toleroni gjithçka. Duke pasur parasysh periudhën që po kaloni, me siguri do të bëni gjithçka për ta jetuar lidhjen në një mënyrë paqësore, por problemi është se të gjitha marrëdhëniet e lindura së fundmi kanë qenë konfliktuale që në fillim. Çiftet që janë bashkë për një kohë të gjatë nuk duhet të kenë frikë nga asgjë.

Akrepi

Qielli është i lirë nga tensionet e forta të së kaluarës falë Venusit të favorshëm. Në marrëdhëniet në çift nuk është rasti të shtrohen pyetje parimore. Kujdes nga çështjet e parave.

Shigjetari

Dielli dhe Venusi janë të kundërta. Nëse në një histori ka pasur momente hipokrizie, ka shumë mundësi që në fund të majit të keni bërë një hap prapa. Mundohuni ta jetoni javën me më shumë filozofi, duke i lënë gjërat të rrëshqasin. Në jetën në çift, Afërdita nuk është më përballë, por kjo nuk mjafton për të anuluar të gjitha tensionet që kanë lindur javët e fundit. Shmangni mosmarrëveshjet familjare.

Bricjapi

Do të jeni më pak tolerantë ndaj njerëzve që nuk janë gjithmonë të prirur ndaj jush. Dikush do të duhet të zgjedhë mes së shkuarës dhe së tashmes, edhe nëse nuk e keni shumë të lehtë ta mbyllni me kujtime.

Ujori

Ka shumë planetë në aspekt të mirë për shenjën tuaj të zodiakut. Nëse po ktheheni nga një ndarje përfundimtare, në këtë moment mund ta gjeni veten të dashuruar me një person tjetër. Nëse ende jetoni një histori të lëkundur, afrimi do të varet nga ju.

Peshqit

Ka shumë mundësi që java të fillojë me shqetësime, por kujdes: gjithçka mund të fillojë sërish tani që Venusi është i favorshëm. Mos lejoni që e kaluara të shkatërrojë ëndrrat e së ardhmes.

FINANCAT

Dashi

Do keni angazhime të ndryshme me gratë mbi 35 vjeç, të cilat në njëfarë mënyre do të kërkojnë shpenzime parash apo do të kenë parametra të tjerë financiarë. Këtë javë do të keni më shumë shpenzime në lidhje me shtëpinë tuaj ose për të diskutuar për veprime të rëndësishme financiare.

Demi

Këtë javë do të ketë një situatë të lidhur me një problem financiar që mund të ngatërrojë buxhetin tuaj familjar. Shmangni shpenzimin e parave për gjëra që nuk janë parësore për ju. Mund të lindin vështirësi në zgjidhjen e çështjeve të trashëgimisë, kryesisht të natyrës financiare.

Binjakët

Gjatë javës nga 6 deri në 12 qershor do të përqendroheni në zbatimin me përgjegjësi të planeve dhe detyrave tuaja. Shumë nga rrethanat që do të krijohen gjatë këtyre shtatë ditëve do të funksionojnë në favorin tuaj dhe do t'ju duhet t'i shfrytëzoni mire financat tuaja.

Gaforrja

Do të keni përgjegjësi dhe detyra urgjente në lidhje me dokumentet, pagesat, organizimin apo nënshkrimin e kontratave të reja etj.

Luani

Në planin financiar, pritshmëritë tuaja le të jenë realiste dhe shpenzimet tuaja të planifikuara mirë. Këtë javë mund t'ju duhet të blini një dhuratë, të diskutoni një çështje më të rëndësishme të pronës me një të dashur ose një klient nëse jeni në proces të shitjes.

Virgjëresha

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni shumë punë që do të kërkojnë organizim dhe shpejtësi në veprimet tuaja. Tensionet më të mëdha mund të krijojnë situata kundërshtimi dhe konflikti me njerëzit përreth jush.

Peshorja

Këtë javë do të keni besim se mund të bëni shumë punë, se keni energji dhe kohë të mjaftueshme për këtë. Për sa i përket stabilitetit apo paqëndrueshmërisë financiare, të gjithë do të jenë të ndryshëm.

Akrepi

Kjo javë do të jetë e komplikuar për ata që duan të bëjnë ndyrshime, pasi do të duhet të shpenzojnë shumë para. Ndaj mundohuni të bëni zgjedhjet e duhura dhe të menaxhoni mirë situatën.

Shigjetari

Me siguri do të ndërhyni në zgjidhjen e problemeve financiare që shqetësojnë një të afërm.

Do të ketë vonesa ose vështirësi në marrjen e parave përmes një dokumenti, banke ose institucioni tjetër.

Bricjapi

Financiarisht, shumë do të zhgënjehen nga vonesat ose komplikimet e tjera të lidhura me paratë. Përpiquni të jeni praktik në shpenzimet tuaja dhe mos e teproni me shpresën se së shpejti do të keni të ardhuratë tjera.

Ujori

Kjo javë mund të mbahet mend me disa biseda ose takime interesante dhe të dobishme financiarisht ose profesionalisht, të cilat do të kenë ende njëfarë ndikimi në interesat tuaja financiare.

Peshqit

Gjatë javës nga 6 deri në 12 qershor do t'ju duhet të merrni një vendim dhe ta zbatoni shpejt. Kjo javë nuk është koha për të humbur kohë në mendime që nuk do t'ju çojnë askund. Një pasivitet i tillë nga ana juaj mund të krijojë kaos të padëshiruar me financat tuaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga