LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Financat/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

5 Qershor 2022, 12:02, Horoskopi CNA
Financat/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat
Foto ilustruese

Dashi

Do të keni angazhime të ndryshme me gratë mbi 35 vjeç, të cilat në njëfarë mënyre do të kërkojnë shpenzime parash apo do të kenë parametra të tjerë financiarë. Këtë javë do të keni më shumë shpenzime në lidhje me shtëpinë tuaj ose për të diskutuar për veprime të rëndësishme financiare.

Demi

Këtë javë do të ketë një situatë të lidhur me një problem financiar që mund të ngatërrojë buxhetin tuaj familjar. Shmangni shpenzimin e parave për gjëra që nuk janë parësore për ju. Mund të lindin vështirësi në zgjidhjen e çështjeve të trashëgimisë, kryesisht të natyrës financiare.

Binjakët

Gjatë javës nga 6 deri në 12 qershor do të përqendroheni në zbatimin me përgjegjësi të planeve dhe detyrave tuaja. Shumë nga rrethanat që do të krijohen gjatë këtyre shtatë ditëve do të funksionojnë në favorin tuaj dhe do t'ju duhet t'i shfrytëzoni mire financat tuaja.

Gaforrja

Do të keni përgjegjësi dhe detyra urgjente në lidhje me dokumentet, pagesat, organizimin apo nënshkrimin e kontratave të reja etj.

Luani

Në planin financiar, pritshmëritë tuaja le të jenë realiste dhe shpenzimet tuaja të planifikuara mirë. Këtë javë mund t'ju duhet të blini një dhuratë, të diskutoni një çështje më të rëndësishme të pronës me një të dashur ose një klient nëse jeni në proces të shitjes.

Virgjëresha

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni shumë punë që do të kërkojnë organizim dhe shpejtësi në veprimet tuaja. Tensionet më të mëdha mund të krijojnë situata kundërshtimi dhe konflikti me njerëzit përreth jush.

Peshorja

Këtë javë do të keni besim se mund të bëni shumë punë, se keni energji dhe kohë të mjaftueshme për këtë. Për sa i përket stabilitetit apo paqëndrueshmërisë financiare, të gjithë do të jenë të ndryshëm.

Akrepi

Kjo javë do të jetë e komplikuar për ata që duan të bëjnë ndyrshime, pasi do të duhet të shpenzojnë shumë para. Ndaj mundohuni të bëni zgjedhjet e duhura dhe të menaxhoni mirë situatën.

Shigjetari

Me siguri do të ndërhyni në zgjidhjen e problemeve financiare që shqetësojnë një të afërm.

Do të ketë vonesa ose vështirësi në marrjen e parave përmes një dokumenti, banke ose institucioni tjetër.

Bricjapi

Financiarisht, shumë do të zhgënjehen nga vonesat ose komplikimet e tjera të lidhura me paratë. Përpiquni të jeni praktik në shpenzimet tuaja dhe mos e teproni me shpresën se së shpejti do të keni të ardhuratë tjera.

Ujori

Kjo javë mund të mbahet mend me disa biseda ose takime interesante dhe të dobishme financiarisht ose profesionalisht, të cilat do të kenë ende njëfarë ndikimi në interesat tuaja financiare.

Peshqit

Gjatë javës nga 6 deri në 12 qershor do t'ju duhet të merrni një vendim dhe ta zbatoni shpejt. Kjo javë nuk është koha për të humbur kohë në mendime që nuk do t'ju çojnë askund. Një pasivitet i tillë nga ana juaj mund të krijojë kaos të padëshiruar me financat tuaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga