LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 4-11 korrik 2022

3 Korrik 2022, 11:24, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 4-11 korrik 2022
Horoskop

PUNA

Dashi

Qielli premton gjëra të mëdha, por më mirë të mos nxitoheni mes të enjtes dhe të premtes. Dëshironi të merrni rezultate? Epo, ruani qetësinë dhe mos bëni zgjedhje të rrezikshme!

Demi

Ju është dashur të luftoni për të marrë atë që meritoni dhe tani keni shumë mendime në mendjen tuaj. Disa madje i janë drejtuar një avokati për të zgjidhur mosmarrëveshjet e vazhdueshme!

Binjakët

Në punë tani mund të përfshiheni pa frikë. Idetë tuaja po fitojnë dhe Jupiteri ju mbështet! 

Gaforrja

Java do të jetë e qetë: ka nga ata që u është dashur të përballen me një ndalesë dhe tani thjesht synojnë të largohen!

Luani

Jupiteri është në anën tuaj dhe rezultatet janë gati të vijnë, veçanërisht për ata që kanë biznesin e tyre!

Virgjëresha

Në punë dëshironi të ndryshoni, ka nga ata që po bëjnë projekte të rëndësishme, në funksion të së ardhmes!

Peshorja

Përpiquni të bëni paqe me të tjerët dhe me veten. Jupiteri është në kundërshtim, ndaj vëmendje maksimale ndaj polemikave!

Akrepi

Në punë jeni pak të lodhur, nuk keni dëshirë të bëni kaq shumë sepse nuk jeni vlerësuar në të kaluarën. Tani jeni të hidhëruar!

Shigjetari

Jupiteri është në anën tuaj dhe ju jeni kthyer në lojë, por duhet të qëndroni të qetë. Të hënën dhe të martën më mirë të mos ngrini polemika dhe të diskutoni!

Bricjapi

Në punë kohët e fundit ju është dashur të përballeni me një problem, por jeni treguar të fortë. Tani përpiquni të jeni të kënaqur, për pjesën tjetër mendoni më vonë!

Ujori

Një lajm i mirë vjen nga e hëna: ndjeni dëshirën për të ndryshuar jetën tuaj. Ka nga ata që dëshirojnë të lëvizin dhe të ndryshojnë qytete!

Peshqit

Mërkuri është me ju: gjithçka do të përmirësohet, sidomos në gjysmën e dytë të muajit, mos u dorëzoni!

 

DASHURIA

Dashi

Kjo është një javë e rëndësishme për ata që kërkojnë të takojnë njerëz të rinj. Lidhjet për beqarët, si zakonisht, janë impulsive dhe shumë të shpejta në lindje. Për jetën në çift, ditët e para të korrikut do të jenë shumë të rënda dhe për ata që nuk ia dalin mbanë dalë këshillohet të mos i kthejnë hapa pas.

Demi

Nga e marta, data 5 korrik do të jetë më e lehtë për të arritur qetësinë dhe nga mesi i muajit Afërdita do të jetë sërish në anën tuaj. Në këtë periudhë është shumë e rëndësishme t'i jepni më shumë hapësirë ??dashurisë së vërtetë. Për disa çifte ka pasur keqkuptime që kanë shkaktuar probleme në vendin e punës.

Binjakët

Edhe këtë javë hezitoni të tregoni ndjenjat tuaja. Të hënën më 4 korrik e keni të vështirë të ruani qetësinë, por të enjten me 7 korrik do të ecni me hapa të shpejtë. Ata që kanë jetuar në një marrëdhënie monotone për një kohë të gjatë do të përjetojnë momente shqetësimi. Dikush rebelohet, të tjerët preferojnë të dalin për të shmangur debatet.

Gaforrja

Çdo justifikim është i mirë për t’u rikthyer në lojë. Takimet e kësaj jave janë të rëndësishme. Çiftet janë të shqetësuar për situatën ekonomike, gjithçka korrigjohet kur ka dashuri. E shkuara është e kaluar, është më mirë ta mbani të mbyllur në zemër dhe të vazhdoni përpara.

Luani

Mund të bëni zgjedhje të reja dhe të përjetoni emocione të reja. Me njerëzit e shenjës së Binjakëve dhe Peshores do të ketë shumë për të diskutuar. Korriku do të jetë një muaj me rëndësi të madhe, duhet të zgjeroni menjëherë horizontet tuaja. Për çiftet, është një javë e mirë për të për të bërë plane për zgjerimin e familjes apo blerje të reja. Ata që janë ndarë do të gjejnë së shpejti një partner të ri.

Virgjëresha

Ndoshta po importoni shumë shqetësime nga puna ose po u jepni më shumë hapësirë ??çështjeve praktike. Do të duhej më shumë qetësi e brendshme. Ju shkoni në shtëpi të lodhur, jeni me fat se partneri juaj është shumë mirëkuptues ndaj jush, përndryshe rrezikoni një ndarje.

Peshorja

Yjet gjatë kësaj kohe shpërblejnë ndjenjat dhe madje edhe marrëdhëniet rastësore. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, të mërkurën me 6 korrik dhe të enjten 7 korrik, dhe mund të sjellë ndjesi unike. Çiftet duhet të forcojnë marrëdhënien, duke shmangur krizat e vogla në fundjavë.

Akrepi

Nëse një person që ju pëlqen aq shumë vazhdon t'iu shmanget pyetjeve tuaja, herët a vonë do të heqë dorë dhe do t'ju japë përgjigjet. Tension i lartë në lidhjet e reja. Çiftet që kanë arritur deri këtu nuk duhet të prishin gjithçka duke krijuar mosmarrëveshje të panevojshme. Duhet të merrni vendime që prekin familjen, shtëpinë dhe veçanërisht paratë.

Shigjetari

Prej shumë kohësh ka pasur një atmosferë krize në marrëdhëniet e ndërlikuara. E hëna e 4 korrikut është një ditë konfuze, ka një distancë për t'u kapërcyer. Në jetën në çift puna ju merr shumë kohë ose po gjeni justifikime për të mos dalë ballë për ballë me partnerin që është gjithmonë i gatshëm t'ju kritikojë. Injoroni të afërmit tepër shtytës.

Bricjapi

Nuk jeni shumë të interesuar për dashurinë ose jeni në marrëdhënie pa rrezik. Nga e marta, 5 korrik, do të ketë lajme. Do të jetë java e duhur për të rizbuluar sensualitetin e humbur. Për çiftet shumë të zënë me punë, dashuria zë një vend të dytë. Mos u grindni të hënën më 4 korrik, nga e marta do të keni mundësi të rikuperoni.

Ujori

Afërdita vazhdon të japë stimuj në dashuri, dëshirën për t’u takuar sërish, për të përjetuar ndjesi të veçanta. Ata që kanë mbyllur një histori nuk do të humbin kohë. Nëse partneri juaj është në anën tuaj, mund të filloni të planifikoni një mënyrë jetese të re. Mund të jenë thjesht fantazi, por ju jeni në gjendje të realizoni ëndrrat.

Peshqit

Ka nga ata që janë në një lidhje “part time” dhe nga ata që nuk i duan lidhjet, por së shpejti do të ketë ndryshime të mëdha. Mos u ekspozoni shumë të hënën 4 dhe të martën 5 korrik, sidomos në familje. Do të përballeni me provokime të vogla që duhet t'i kapërceni.

FINANCAT

Dashi

Gjatë kësaj jave do të konsideroni disa blerje të ardhshme për ju ose shtëpinë tuaj dhe do të përpiqeni të planifikoni mirë buxhetin tuaj për të shmangur vështirësitë e mundshme.

Demi

Këtë javë do t'ju duhet të përfundoni angazhimet dhe detyrat e paplotësuara dhe gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të prirur për të organizuar më mirë punën tuaj. Java sjell fat në përfundimin e projekteve që prisni t'ju sjellin ndonjë fitim, dhe mbi bazën e tyre të vazhdoni punën tuaj.

Binjakët

Do të keni një angazhim të rëndësishëm, i cili mund të jetë i natyrës familjare, profesionale apo biznesi. Patjetër që do të keni më shumë fat dhe shanse këtë javë. Do të përfitoni prej tyre dhe do të keni rezultate të mira.

Gaforrja

Java nga 4 deri në 10 korrik ju sjell përvoja interesante që mund të shënojnë disi ndryshimet e ardhshme që lidhen me shtëpinë tuaj. Ngjarjet e kësaj jave mund të provokojnë një lëvizje ose udhëtim në të ardhmen për një sërë arsyesh. Kjo javë do të jetë e ndërlikuar dhe e paqartë për sa u përket planeve për të shitur apo blerë një shtëpi apo pronë.

Luani

Disa prej jush do të jenë të lumtur të marrin para nga një qytet ose vend tjetër. Gjatë javës do të shpenzoni për një fëmijë apo të ri dhe ndoshta do të keni një arsye specifike për këtë. Marrëdhënia juaj financiare me të rinjtë do të zhvillohet në mënyrë të favorshme.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave, çështjet tuaja financiare do të kërkojnë më shumë vëmendje, pasi ekziston rreziku për të gabuar, për t'u bërë objekt mashtrimi, për të humbur diçka për shkak të lëshimeve dhe jo vetëm. Në përgjithësi, jini sa më të përqendruar në të gjitha veprimet tuaja që lidhen me paratë.

Peshorja

Këtë javë do të keni shpresë për zhvillimin e rasteve tuaja të parave. Në përgjithësi gjërat që lidhen me dokumentet financiare do të realizohen me sukses për ju.

Akrepi

Gjatë javës, disa prej jush do të diskutojnë ose do të zgjidhin çështje financiare që lidhen me trashëgiminë, pensionin e të tjera.

Shigjetari

Gjatë kësaj jave, shumë do të kenë pritshmëri lidhur me paratë ose shlyerjen (marrjen) e dokumenteve të rëndësishme. Gjërat do jenë të suksesshme për ju, por ka mundësi që të vazhdojë të zhvillohet javën e ardhshme.

Bricjapi

Mund të jeni të kënaqur me para të papritura ose një dokument financiar, një kredi. Probleme të vogla me para mund të ndodhin gjatë javës. Ndoshta do t'ju duhet të bëni një pagesë të munguar ose me vonesë etj.

Ujori

Përdoreni këtë javë për të zgjidhur çështje të rëndësishme financiare për ju. Gjatë këtyre ditëve do të mund të kryeni pagesa apo detyrime të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për padi dhe çështje ligjore, nëse jeni të përfshirë në të tilla.

Peshqit

Kjo javë do të jetë e rëndësishme për ju në shumë mënyra. Jeni gati të merrni vendime serioze dhe të përgjegjshme në lidhje me paratë ose një kontratë (dokument) financiare./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga