LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aventura për beqarët, krizë për çiftet/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e ardhshme

3 Korrik 2022, 09:56, Horoskopi CNA
Aventura për beqarët, krizë për çiftet/
Foto ilustruese

Dashi

Kjo është një javë e rëndësishme për ata që kërkojnë të takojnë njerëz të rinj. Lidhjet për beqarët, si zakonisht, janë impulsive dhe shumë të shpejta në lindje. Për jetën në çift, ditët e para të korrikut do të jenë shumë të rënda dhe për ata që nuk ia dalin mbanë dalë këshillohet të mos i kthejnë hapa pas.

Demi

Nga e marta, data 5 korrik do të jetë më e lehtë për të arritur qetësinë dhe nga mesi i muajit Afërdita do të jetë sërish në anën tuaj. Në këtë periudhë është shumë e rëndësishme t'i jepni më shumë hapësirë ??dashurisë së vërtetë. Për disa çifte ka pasur keqkuptime që kanë shkaktuar probleme në vendin e punës.

Binjakët

Edhe këtë javë hezitoni të tregoni ndjenjat tuaja. Të hënën më 4 korrik e keni të vështirë të ruani qetësinë, por të enjten me 7 korrik do të ecni me hapa të shpejtë. Ata që kanë jetuar në një marrëdhënie monotone për një kohë të gjatë do të përjetojnë momente shqetësimi. Dikush rebelohet, të tjerët preferojnë të dalin për të shmangur debatet.

Gaforrja

Çdo justifikim është i mirë për t’u rikthyer në lojë. Takimet e kësaj jave janë të rëndësishme. Çiftet janë të shqetësuar për situatën ekonomike, gjithçka korrigjohet kur ka dashuri. E shkuara është e kaluar, është më mirë ta mbani të mbyllur në zemër dhe të vazhdoni përpara.

Luani

Mund të bëni zgjedhje të reja dhe të përjetoni emocione të reja. Me njerëzit e shenjës së Binjakëve dhe Peshores do të ketë shumë për të diskutuar. Korriku do të jetë një muaj me rëndësi të madhe, duhet të zgjeroni menjëherë horizontet tuaja. Për çiftet, është një javë e mirë për të për të bërë plane për zgjerimin e familjes apo blerje të reja. Ata që janë ndarë do të gjejnë së shpejti një partner të ri.

Virgjëresha

Ndoshta po importoni shumë shqetësime nga puna ose po u jepni më shumë hapësirë ??çështjeve praktike. Do të duhej më shumë qetësi e brendshme. Ju shkoni në shtëpi të lodhur, jeni me fat se partneri juaj është shumë mirëkuptues ndaj jush, përndryshe rrezikoni një ndarje.

Peshorja

Yjet gjatë kësaj kohe shpërblejnë ndjenjat dhe madje edhe marrëdhëniet rastësore. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, të mërkurën me 6 korrik dhe të enjten 7 korrik, dhe mund të sjellë ndjesi unike. Çiftet duhet të forcojnë marrëdhënien, duke shmangur krizat e vogla në fundjavë.

Akrepi

Nëse një person që ju pëlqen aq shumë vazhdon t'iu shmanget pyetjeve tuaja, herët a vonë do të heqë dorë dhe do t'ju japë përgjigjet. Tension i lartë në lidhjet e reja. Çiftet që kanë arritur deri këtu nuk duhet të prishin gjithçka duke krijuar mosmarrëveshje të panevojshme. Duhet të merrni vendime që prekin familjen, shtëpinë dhe veçanërisht paratë.

Shigjetari

Prej shumë kohësh ka pasur një atmosferë krize në marrëdhëniet e ndërlikuara. E hëna e 4 korrikut është një ditë konfuze, ka një distancë për t'u kapërcyer. Në jetën në çift puna ju merr shumë kohë ose po gjeni justifikime për të mos dalë ballë për ballë me partnerin që është gjithmonë i gatshëm t'ju kritikojë. Injoroni të afërmit tepër shtytës.

Bricjapi

Nuk jeni shumë të interesuar për dashurinë ose jeni në marrëdhënie pa rrezik. Nga e marta, 5 korrik, do të ketë lajme. Do të jetë java e duhur për të rizbuluar sensualitetin e humbur. Për çiftet shumë të zënë me punë, dashuria zë një vend të dytë. Mos u grindni të hënën më 4 korrik, nga e marta do të keni mundësi të rikuperoni.

Ujori

Afërdita vazhdon të japë stimuj në dashuri, dëshirën për t’u takuar sërish, për të përjetuar ndjesi të veçanta. Ata që kanë mbyllur një histori nuk do të humbin kohë. Nëse partneri juaj është në anën tuaj, mund të filloni të planifikoni një mënyrë jetese të re. Mund të jenë thjesht fantazi, por ju jeni në gjendje të realizoni ëndrrat.

Peshqit

Ka nga ata që janë në një lidhje “part time” dhe nga ata që nuk i duan lidhjet, por së shpejti do të ketë ndryshime të mëdha. Mos u ekspozoni shumë të hënën 4 dhe të martën 5 korrik, sidomos në familje. Do të përballeni me provokime të vogla që duhet t'i kapërceni./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga