LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 27 qershor-3 korrik 2022

26 Qershor 2022, 09:27, Horoskopi CNA

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 27 qershor-3 korrik

PUNA

Dashi

Në punë, përpiquni të hapeni ndaj mundësive të reja, mos u izoloni: yjet ju shpërblejnë veçanërisht në fundjavë. Pra, ditët e së shtunës dhe të dielës janë të shkëlqyera!

Demi

Në punë, kujdes problemet me paratë: tani duhet të mbroni pronën tuaj, atëherë mundësitë do të vijnë në muajt në vijim!

Binjakët

Në punë, disa lajme të mira po vijnë: duhet të përpiqeni të bëni gjëra të reja ose të rishikoni edhe idetë nga e kaluara! Gjithçka, si gjithmonë, është në duart tuaja dhe varet nga ju. Dhe nga vullneti juaj!

Gaforrja

Në punë, në fund të muajit do të vijë një intuitë e bukur: Marsi dhe Jupiteri janë disonantë, ndaj është më mirë t'i kushtoni vëmendje sidomos nga pikëpamja ekonomike. Mos përdorni armën e nxitimit!

Luani

Në punë nuk ju mungojnë idetë dhe së fundmi ka nisur një projekt për të cilin u interesuat shumë: çdo problem, tani, mund të kapërcehet me qetësi!

Virgjëresha

Në punë do të keni mundësi të mbyllni pakte dhe aleanca, por përpiquni t’i sqaroni dhe planifikoni mirë gjërat, pa u nxituar!

Peshorja

Në punë, përpiquni ta shikoni të ardhmen me optimizëm dhe qetësi. Nëse keni ide, duhet t’i shpalosni ato, kjo është koha e përsosur!

Akrepi

Në punë është momenti të përvishni mëngët, gjithçka është në dorën tuaj, momenti për të marrë vendimet e duhura.

Shigjetari

Në punë keni shumë projekte, por ndoshta duhet të planifikoni gjithçka përpara se të filloni. Jeni pak të lodhur, sidomos në fundjavë!

Bricjapi

Në punë dini të bëni durim dhe në këtë periudhë do të duhet të qetësoheni. Nuk ndiheni plotësisht të kënaqur, ndoshta do t'ju duhet të filloni nga e para: hajde!

Ujori

Në punë keni shumë kreativitet dhe bëni mirë të ndiqni instinktin: dëshironi të fitoni, të keni sukses. Prandaj, kënaqësitë do të vijnë, edhe atëherë kur nuk e prisni!

Peshqit

Në punë jeni pak nervozë, por java do të mbyllet mirë, sidomos mes së enjtes dhe së premtes. Avantazhet në horizont!

DASHURIA

Dashi

Lajm i mirë për dashurinë sepse historitë që lindin tani janë vërtet të rëndësishme dhe madje edhe beqarët mund të kënaqen pas pasionit. Afërdita është në anën tuaj, kështu që do të mund të gjeni qetësi.

Demi

Në dashuri ka ardhur koha për falje, ndaj duhet të qëndroni të qetë sepse nuk mund të vini gjithmonë në dyshim gjithçka. Qielli në fund të muajit premton gjëra të mëdha, në datën 29  do të përjetoni emocione të mëdha.

Binjakët

Në dashuri, tani duhet të bëni disa zgjedhje të rëndësishme dhe kjo javë është vendimtare, veçanërisht pasi Venusi është në anën tuaj. Mundohuni ta lini veten të lirë, për të pasur një aventurë, pasi kjo javë do të jetë koha e takimeve.

Gaforrja

Në dashuri, e kaluara nuk ishte e lehtë dhe ju është dashur të përballeni me shumë vështirësi. Tani, për këtë arsye, keni frikë të bëni të njëjtat gabime, ndoshta po merrni kohën tuaj.

Luani

Lajm i mirë për dashurinë sepse Venusi, Jupiteri dhe Marsi janë në anën tuaj dhe tani jeni shumë më në humor se kurrë. Tani është momenti të përjetoni dashurinë dhe emocionet, pasi për shumë kohë keni qenë vetëm.

Virgjëresha

Në dashuri po luftoni edhe me veten, ju është dashur të përballeni me një krizë në të kaluarën dhe tani pothuajse keni frikë të provoni sërish atë ndjenjë. Historitë që dalin tani janë të shkëputura, por mos harroni koha kalon dhe gjithçka ndryshon.

Peshorja

Në dashuri është më mirë të shmangni tensionet sepse ka pak zemërim në ajër. Afërdita është në anën tuaj, por ju duhet të qartësoni zemrën tuaj. Marrëdhëniet me të lindurit në shenjat e Ujorit dhe Binjakëve janë të mira dhe intriguese.

Akrepi

Parajsa në dashuri premton gjëra të mëdha, por dashuria do të jetë edhe më e kënaqshme nga gjysma e dytë e korrikut kur Venusi të kthehet në favorin tuaj. Do të zhvilloni takime të veçanta, përpiquni të afroheni më shumë me ata që doni, për të hapur zemrën tuaj. Vetëm kujdes të shtunën, nuk do të keni shumë durim!

Shigjetari

Parajsa në dashuri është paksa e çuditshme sepse Venusi nuk është në anën tuaj. Jeni pak të kujdesshëm, por nëse një histori nuk funksionon, ndoshta duhet të flisni qartë. Duhet ta bëni sa më shpejt që të jetë e mundur: dëgjoni zemrën tuaj.

Bricjapi

Në dashuri jeni pak të kujdesshëm, por nuk është gjëja e duhur. Duhet ta lini veten të lirë dhe të lejoni të tjerët të hyjnë në botën tuaj. Kujdes ditën e mërkurë dhe të enjte sepse do të ketë shqetësime.

Ujori

Fillimi i javës do të jetë plot dashuri, takimet do të jenë intriguese, por duhet ta lini veten të shkoni te pasioni. Dhe tek emocionet.

Peshqit

Në dashuri jeni paksa dyshues, as nuk e kuptoni pse. Keni nevojë për kohë, por e mërkura dhe e enjtja premtojnë gjëra të mëdha: përpiquni ta lini veten të lirë.

FINANCAT

Dashi

Në planin financiar mos kini pritshmëri të mëdha dhe planifikoni mirë shpenzimet, si dhe bëni kujdes me burimet financiare në dispozicion.

Demi

Blerjet e kësaj jave do të duhet të jenë të menduara mirë dhe të shmangni shpenzimet për artikuj që do t'i përdorni për një kohë shumë të shkurtër.

Binjakët

Gjatë kësaj jave shmangni besimin e gjërave që lidhen me paratë, si dhe veprimeve dhe vendimeve impulsive në këtë drejtim.Mund të merrni para të papritura, por nuk ka gjasa të shkëlqejnë të gjithë përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut.

Gaforrja

Mundohuni të stabilizoni buxhetin tuaj personal ose familjar dhe planifikoni më mirë shpenzimet që bëni.

Luani

Këtë javë do të kënaqeni me një dokument, marrëveshje apo lajme të rëndësishme të natyrës financiare.

Virgjëresha

Java do jetë një kohë e mirë për të rregulluar apo marrë një dokument financiar. Në këtë plan, ndikimi ose pjesëmarrja e një të afërmi ose miku do të jetë e dobishme dhe e suksesshme për ju.

Peshorja

Shumë do të jenë të lumtur të marrin para ose lajme, një dokument që lidhet me paratë që do të merrni. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar dokumentet financiare ose bankare.

Akrepi

Është e mundur të flisni për çështje të rëndësishme financiare me një burrë që është edhe nga familja juaj, edhe dikush me të cilin punoni ose keni një biznes. Gjatë javës shmangni kundërshtimet apo tensionet në marrëdhëniet me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve apo Akrepit.

Shigjetari

Në planin financiar kjo do të jetë një javë e favorshme për lidhjen e një kontrate fitimprurëse, rritje pagash dhe ndryshime të tjera të favorshme nëpërmjet burimeve të tjera të të ardhurave.

Bricjapi

Paratë e papritura për buxhetin tuaj familjar ose një rritje në të ardhurat që merr dikush në familjen tuaj është e mundur.

Ujori

Do të keni përvoja interesante dhe mundësi të reja që do t'ju ndihmojnë të ecni përpara në zhvillimin tuaj. Këtë javë do të keni takime interesante me miq ose njerëz që do t'ju ndihmojnë të realizoni planet tuaja për këtë javë ose muaj.

Peshqit

Do të përballeni me një javë të vështirë për sa u përket financave. Këshilla është që të menaxhoni shpenzimet tuaja. Mos harxhoni para për gjëra të panevojshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga