LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Financat/ Parashikimi i yjeve për “xhepat” tuaj

26 Qershor 2022, 09:22, Horoskopi CNA
Financat/ Parashikimi i yjeve për “xhepat” tuaj
Foto ilustruese

Dashi

Në planin financiar mos kini pritshmëri të mëdha dhe planifikoni mirë shpenzimet, si dhe bëni kujdes me burimet financiare në dispozicion.

Demi

Blerjet e kësaj jave do të duhet të jenë të menduara mirë dhe të shmangni shpenzimet për artikuj që do t'i përdorni për një kohë shumë të shkurtër.

Binjakët

Gjatë kësaj jave shmangni besimin e gjërave që lidhen me paratë, si dhe veprimeve dhe vendimeve impulsive në këtë drejtim. Mund të merrni para të papritura, por nuk ka gjasa të shkëlqejnë të gjithë përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut.

Gaforrja

Mundohuni të stabilizoni buxhetin tuaj personal ose familjar dhe planifikoni më mirë shpenzimet që bëni.

Luani

Këtë javë do të kënaqeni me një dokument, marrëveshje apo lajme të rëndësishme të natyrës financiare.

Virgjëresha

Java do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar apo marrë një dokument financiar. Në këtë plan, ndikimi ose pjesëmarrja e një të afërmi ose miku do të jetë e dobishme dhe e suksesshme për ju.

Peshorja

Shumë do të jenë të lumtur të marrin para ose lajme, një dokument që lidhet me paratë që do të merrni. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar dokumentet financiare ose bankare.

Akrepi

Është e mundur të flisni për çështje të rëndësishme financiare me një burrë që është edhe nga familja juaj, edhe dikush me të cilin punoni ose keni një biznes. Gjatë javës shmangni kundërshtimet apo tensionet në marrëdhëniet me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve apo Akrepit.

Shigjetari

Në planin financiar kjo do të jetë një javë e favorshme për lidhjen e një kontrate fitimprurëse, rritje pagash dhe ndryshime të tjera të favorshme nëpërmjet burimeve të tjera të të ardhurave.

Bricjapi

Paratë e papritura për buxhetin tuaj familjar ose një rritje në të ardhurat që merr dikush në familjen tuaj është e mundur.

Ujori

Do të keni përvoja interesante dhe mundësi të reja që do t'ju ndihmojnë të ecni përpara në zhvillimin tuaj. Këtë javë do të keni takime interesante me miq ose njerëz që do t'ju ndihmojnë të realizoni planet tuaja për këtë javë ose muaj.

Peshqit

Do të përballeni me një javë të vështirë për sa u përket financave. Këshilla është që të menaxhoni shpenzimet tuaja. Mos harxhoni para për gjëra të panevojshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga