LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi i punës/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë, si do të jetë muaji korrik për ju

30 Qershor 2022, 22:27, Horoskopi CNA
Horoskopi i punës/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë,
Foto ilustruese

Dashi

Duke lënë mënjanë paralajmërimet, mund të krijoni terrenin për një rikuperim të shpejtë në biznesin tuaj dhe të përmirësoni prestigjin dhe karrierën tuaj. Frymëzohuni, por mos u hutoni!

Demi

Me ritëm të shpejtë, të ashpër, të komunikueshëm: në korrik mezi prisni të tregoni veten. Në fakt, disave prej jush mund t'ju duhet të rikuperojnë disa detyrime të prapambetura, në terma objektivë, por edhe vetëm në aspektin e vetëvlerësimit. Mbani sytë hapur dhe mos e prishni punën që keni bërë deri tani.

Binjakët

Mund të merrni mundësi të shkëlqyera, ndoshta për t'u vlerësuar në aspektin e përkushtimit. Nëse punoni gjithë korrikun apo edhe vetëm për një pjesë të muajit, të jeni të sigurt se do të qëndroni gjithmonë në rrugën e duhur.

Gaforrja

Në dispozicionin tuaj do të keni edhe shumë energji pozitive, e cila me përjashtim të disa ditëve në fillim të korrikut, do t'ju shoqërojë gjatë gjithë periudhës. Jini të durueshëm dhe kurrë impulsivë: keni nevojë për reflektim dhe shumë e shumë planifikim.

Luani

Nuk mungojnë mundësitë e mira dhe gjithashtu do të ketë përqendrim dhe vigjilencë. Në fakt, nën zjarrin e Marsit në shenjën e Demit, një shenjë ku kalon edhe Urani, ju mund të ndiheni të padurueshëm dhe nervoz.

Virgjëresha

Korriku nuk do të ketë një fillim të mirë, qoftë për shkak të disa pikëpyetjeve në pritje, qoftë për shkak të përqendrimit të dobët. Jini të sigurt se për një pjesë të mirë të muajit do të jeni në gjendje të mbështeteni në përqendrim, vigjilencë dhe shumë grintë.

Peshorja

Nëse mundeni, duhet të përpiqeni të organizoni çdo prezantim dhe intervistë duke shmangur fillimin dhe fundin e korrikut, pasi do të jeni të shpërqëndruar për shkak të një faze delikate që do të përjetoni në këtë periudhë.

Akrepi

Nga data 5 deri në 19 korrik do të gëzoni mbështetjen e Mërkurit. Këto ditë do të jenë ideale për të zhvilluar një strategji të mirë, për të zhvilluar një intervistë, një prezantim ose për të menaxhuar pa frikë se mos pengoni ndonjë lloj marrëdhënieje profesionale.

Shigjetari

Mund të arrini lehtësisht rezultate të mahnitshme, edhe në aspektin ekonomik. Po, sepse të kesh Mërkurin (nga data 19) dhe Jupiterin (të gjithë muajin) të rreshtuar në favorin tuaj, do të thotë të jesh në gjendje të mbështetesh te fati dhe mirëqenia, madje edhe ekonomike.

Bricjapi

Korriku duket se premton lodhje dhe përkushtim, por do të jeni të pajisur mirë për të përballuar çdo lloj situate. Zhurma, këmbëngulja dhe qëndrueshmëria, së bashku me reagimet e shpejta, në fakt do të jenë pjesë e cilësive që do të përmirësohen nga kalimi i Marsit te Demi si Urani.

Ujori

Ditët e para të muajit do të jenë të shkëlqyera dhe mund t'ju lejojnë mundësi apo edhe kërcime të papritura cilësore. Fati dhe prestigji mund të jenë pasojat e angazhimit tuaj të mëparshëm: ndonjëherë rasti kurorëzon vetëm një periudhë përpjekjesh të mëdha. Edhe ekonomikisht, gjërat mund të funksionojnë. Por nga fundi i muajit do të duhet të mbani sytë hapur.

Peshqit

Do të jeni gati për t'u rikuperuar dhe pas disa ditësh pasigurie do të arrini shpejt në vijën e finishit. Të fokusuar, kreativë, intuitivë, ju do të mund të arrini gjithçka që i kishit vënë si synim vetes./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga