LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shameful in Korçë/ The teacher smokes cigarettes in the school, protests from the bars of the toads

2022-10-10 19:14:00, Denoncim CNA
Shameful in Korçë/ The teacher smokes cigarettes in the school,
Democracy School, Korça

It's embarrassing, maybe unbelievable, but it's happening in the city of the First Albanian Teacher.

Some teachers appointed by politics, or with political support, who smoke in school, don't go, don't show up for work and don't want to have proper order in an educational institution, have started a shameful campaign against school leaders.

And this campaign has a single goal, to do as they want, to go to work when they want, to smoke cigarettes in the school premises and others like that.

Shameful in Korçë/ The teacher smokes cigarettes in the school,
G. Ashimi

E në rast se duhen emra, le të përmendim G. Ashimin, që tymos në korridoret e shkollës, apo militantin e PD-së, L. Trebicka, që kujton se shkolla është si çetat e kunatit të Lulzim Bashës.

A duhet përfshirë këtu Blerina Qemali apo ndonjë tjetër? Mësuese që u kontaktua nga ne si media, por sjellja e saj ishte si e një nxënësi të keq, të paedukuar.

Shameful in Korçë/ The teacher smokes cigarettes in the school,
L. Trebicka

Këta skenaristë dhe disa të tjerë janë persona që nuk kanë shkuar në shkollë, krijojnë incidente, konflikte, kërkojnë të marrin ditët e punës edhe kur nuk janë fare, apo të tymosin në shkollë si në klubet e natës.

Në fakt, dhe aty me ligj nuk lejohet dhe jo në shkollë.

Shameful in Korçë/ The teacher smokes cigarettes in the school,
Blerina Qemali

Ka dhe të tilla

Sot në Korçë, ka shkuar dhe Isai i Sindikatave të Arsimit e bashkë me ata që përmendëm më sipër kanë shëtitur lokaleve, duke ndërtuar rrugën e gjoja një ankese apo proteste nga disa mësues, që në fakt duhet të ishin zhdukur nga sistemi, kjo edhe për faktin se po gënjejnë publikisht institucionet për abuzimet në shkollë.

Dhe për më tepër, sot duke u zhgërryer lokaleve të zhabave (bretkosave) në Korçë, në dreka me këmbë bretkosash e avuj alkooli, duke ndërtuar skenarë e duke mashtruar thjeshtë dhe vetëm për të shpëtuar lëkurën dhe fshehur skandalet e tyre.

Lokalet e zhabave ku mblidhen skandalozët e turpshëm nuk mundet të marrin peng institucionet arsimore me kërcënime, kur thjeshtë dhe vetëm këta mësues, që edhe këtë titull nuk e meritojnë, janë zullumqarë që fëmijët nuk i meritojnë t’i kenë në shkollë.

Unbelievable, but it happens in Korça that the Education Union holds local meetings with teachers allegedly in the name of a complaint, which is actually a lie that is being used with a group of abusers, who should be held criminally responsible before the institutions, without talking further that now they should no longer be teachers for all that we mentioned above and what we will bring next./ BA - CNA.al

Lajmet e fundit nga