LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 1 dhjetor 2023

1 Dhjetor 2023, 07:15, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 1 dhjetor 2023
Foto ilustruese

Sot më 1 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 92.5 lekë dhe shitet me 94 lekë.

Euro blihet me 101 lekë dhe shitet 102.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 105 lekë, ndërsa në shitje me 106.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 117.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.4 lekë dhe në shitje me 69.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 1 dhjetor 2023

Lajmet e fundit nga