LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan barazohet me euron/ Kursi i këmbimit, 20 shtator 2022

20 Shtator 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Dollari amerikan barazohet me euron/ Kursi i këmbimit, 20 shtator 2022

Dollari amerikan dhe euro thuajse shiten dhe blihen në kuota të njëjta në tregun valutor.

Edhe paundi britanik ka shënuar rënie sot, ndërsa franga zvicerane këmbehet më lart se euro dhe dollari.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.2 lekë dhe shitet 117.2 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.8 lekë, dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.9 lekë, ndërsa në shitje me 120.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.8 lekë dhe në shitje me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan barazohet me euron/ Kursi i këmbimit, 20 shtator 2022

Lajmet e fundit nga