LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rruga për në Tufinë, e amortizuar dhe jashtë çdo standardi

19 Shkurt 2024, 07:44, Denoncim CNA

Rruga për në Tufinë, e amortizuar dhe jashtë çdo

Rruga për në Tufinë, në Tiranë, është amortizuar dhe ka dalë jashtë çdo standardi, duke vështirësuar pafund qarkullimin e mjeteve.

Këtë fakt e ka denoncuar së fundmi ambientalisti Sazan Guri.

Ai ka publikuar një foto në rrjetet sociale dhe thotë se rruga që shkon në Tufinë, por vijon edhe për në Tujan - Turhan e Toskanë është me gropa, pluhur, baltë, kazanë dhe ujëra të zeza.

Guri ka deklaruar se për këto arsye mjetet lëvizin me ritmin e këmbësorit.

Rruga për në Tufinë, e amortizuar dhe jashtë çdo

“Rruga për në Tufinë, për në Tujan - Turhan, Toskanë, Tirana e vjetër, madje ka edhe tabelë, e mendon dot që andej të kalojnë këta 10 milionë turistët për në këtë kala!?

Të ka marrë malli për gropa si dikur, aty e ke.

Të ka marrë malli për pluhur e baltë, gjënë aty e ke.

Të ka marrë malli për ecje të automjeteve me ritmin e këmbësorit, aty e ke.

Të ka marrë malli për plehra e mbetje, për kazanë pa fund, për ujëra të zeza, aty i ke prapë...”, ka shkruar ambientalisti./ CNA

Lajmet e fundit nga