LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi i Boçit: Kërcënohet eksperti i IT

11 Shkurt 2024, 14:05, Denoncim CNA
Denoncimi i Boçit: Kërcënohet eksperti i IT
Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi

Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, ka denoncuar këtë të diel kërcënimin e ekspertit të IT.

Në një deklaratë për shtyp, Boçi tha se eksperti G. P. ka marrë një e-mail kërcënues për djalin e tij.

“G. P., eksperti IT, që ka denoncuar dhjetëra skandale të AKSH-it dhe të departamenteve të tjera të qeverisë Rama, është kërcënuar me jetën e të birit.

Në një email të ardhur në adresë të tij thuhet shprehimisht: "vazhdo jepi gojës dhe do gjesh kufomën e djalit tënd!”, u shpreh ai.

Nënkryetari i PD-së dënoi me ashpërsi kërcënimin e ekspertit të IT dhe u bëri thirrje organeve të ligjit të fillojnë menjëherë hetimet dhe të gjejnë autorët e email-it.

Ai pretendoi se shkaku i kërcënimit janë denoncimet që eksperti ka bërë për AKSHI-n./ CNA

Lajmet e fundit nga