LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku shkuan 60 milionët e inceneratorit të Tiranës?

1 Shkurt 2024, 22:40, Denoncim CNA
Ku shkuan 60 milionët e inceneratorit të Tiranës?
Inceneratori i Tiranës

Ku shkuan 60 milionët e përfituara nga inceneratori i Tiranës për depozitimin e mbetjeve?

Kjo ishte një nga pyetjet që drejtoi ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e tij të parë pas largimin nga Shqipëria.

Ahmetaj shtroi gjithashtu një sërë pyetjesh për SPAK-un në lidhje me aferën në inceneratorin e Tiranës.

Ai kërkoi përgjigje për 60 milionë dollarët, për invetsimin, për personat që kanë dhënë garanci për inceneratorin apo edhe për mediat që janë paguar.

“Ku janë 60 milionët? Shkohet te Taulant Tusha, gjynah, kam pasur e kam respekt. Këto janë qesharake. Ku janë 60 milionët? Pse nuk ka përgjigje ku janë 60 milionët? Dakord a janë investuar aty, ku janë 60 milionët, kush televizion i ka marrë, për çfarë fushate i ka përdorur? Ku janë si llogari? Ku janë? Domethënë po të hetohet Tirana dilet e vërteta. Pse i bihet rrotull? Çfarë është arsyeja që i bihet rrotull?

Pyetjen e kam tek SPAK, ku kanë shkuar 60 milionët. Ku kanë shkuar 60 milionët ndërkohë që t’i ndjek laminatin e kuzhinës së Erjolës dhe pllakat e banjos? Ku janë 60 milionë dollarë? Kush qëndron pas? Kush ka dhënë garanci? Kush e ka blerë? Kush është 20%?”, theksoi ish-zv.kryeministri./ CNA

Lajmet e fundit nga