LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse nuk thirret Rama për dosjen McGonigal?

3 Shkurt 2024, 19:13, Denoncim CNA
Pse nuk thirret Rama për dosjen McGonigal?
Charles McGonigal dhe Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha hodhi akuza ndaj SPAK-ut dhe kryeministrit Edi Rama nga ballkoni i shtëpisë së tij, teksa foli për protestuesit për dosjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Berisha tha se Rama është zyrtari më i damkosur në Europë, por hodhi dyshime pse nuk është thirrur nga SPAK për t’u marrë në pyetje.

Sipas tij, kreu i SPAK-ut, Altin Dumani po bën gjithçka të mbyllë superskandalin e shekullit, pa thirrur Ramën dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

“Sot kryeministri i vendit është zyrtari më i damkosur në Europë sepse është kapur në flagrancë nga drejtësia e SHBA se ka korruptuar zyrtarin më të lartë të zbulimit të këtij vendi.

Gjithë njerëzit e ndershëm në SHBA, në Europë dhe kudo, presin përgjigjen tonë.

Askush të mos mendojë se Dumani do të hetojë, përkundrazi Dumani është bashkautor me mbrojtjen që i bën në të gjitha krimet Edi Ramës.

Të dashur miq, para dy javësh deklaroi se po heton skandalin McGonigal, e vërteta është se po bën gjithçka të mbyllë superskandalin e shekullit.

Asnjë nga ata që kanë denoncuar publikisht gjobëvënësit Edi Rama-McGonigal-Duçka e Neza e kompani, nuk janë thirrur për t’u pyetur.

Skapi nuk do dëshmitarë kundër Edi Ramës.

Skapi nuk do dëshmitarë kundër Erion Veliajt”, nënvizoi kryedemokrati./ CNA

Lajmet e fundit nga