LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“U tërhoqa vetë nga politika”/ Erla Mëhilli zbulon arsyen

26 Maj 2022, 12:09, Aktualitet CNA
“U tërhoqa vetë nga politika”/ Erla Mëhilli zbulon
Erla Mëhilli

Moderatorja e emisionit "Now" në "Euronew", Erla Mëhilli, ka zbuluar momentin kur vendosi të tërhiqej nga politika dhe arsyen. E ftuar në "Abc News", Mëhilli tha se vendosi të bëhej pjesë e televizionit pasi kuptoi që nuk shkonte mirë me politikën.

“Kisha pak dyshim nëse do të arrija ta bëja dot të isha drejtuese e një emisioni politik. Por guxova sepse qëlloi në një moment kur nuk shkoja mirë me politikën. Ishte thyer marrëdhënia e dashurisë që kisha dikur. Kisha kohë që isha shkëputur. Vendosa që ta merrja këtë hap dhe të bëja diçka tjetër. Nuk e shoh si një hallkë kalimtare, dua ta vazhdoj televizionin”, u shpreh Mëhilli.

Ndër të tjera, moderatorja Erla Mëhilli tha se nuk i dha mundësinë askujt ta përjashtonte nga partia pasi kishte nuhatur që politika në PD ishte përjashtuese dhe vendosi të tërhiqej.

“Nuk e lashë mundësinë që të më përjashtonte njeri se u tërhoqa vetë, pashë që politika isha përjashtuese në PD. Ishte situata e tillë dhe u tërhoqa. Punova me Berishën dhe për shkak të marrëdhënieve personale që kisha me të. Pastaj lindën dhe fëmijët. Mora kohë për t’i rritur ata. Ndryshuan dhe prioritetet”, tha ajo.

Lajmet e fundit nga