LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debati - Niveli i ulët i investigimit/ Gazetari nxjerr zbuluar 'Piranjat'

25 Maj 2022, 20:43, Aktualitet CNA
Debati - Niveli i ulët i investigimit/ Gazetari nxjerr zbuluar
Gazetari Taulant Kopliku

Një debat i ashpër ka ndodhur mbrëmjen e sotme mes gazetarit Habjon Hasani dhe autorit të emisionit “Piranjat”, Taulant Kopliku.

Hasani ka kritikuar mënyrën e trajtimit të disa prej denoncimeve dhe nivelin e ulët të investigimit në emisionin “Piranjat”, ndërsa Kopliku thotë se gazetarët e tij kanë guximin të nxjerrin të vërtetën ashtu siç është, pa u trembur.

Autori deklaron se nuk e ka aspak problem nëse emisioni apo stafi i tij shahen nga njerëzit sepse kanë denoncuar disa perversë, ndërsa thekson se nuk e ka detyruar gazetaren për punën që ka bërë.

Ndërkohë, Hasani thekson se pavarësisht qëllimit të tyre, Kopliku nuk duhet të lejojë që një gazetare të ulet në nivele dëshpëruese, pasi nënvizon se e ka fundosur gazetaren.

Gjithashtu gazetari ka vënë në theks cenimin e vajzës që ka qenë pjesë e skandalit të denoncuar nga emisioni që në media deklarohet se njeriu që e paguan dhe drejton është Vojo Bregu, ish-zyrtar në ministrinë e Bujqësisë dhe kandidat për deputet i LSI-së.

Për më tepër lexoni komentet e mëposhtme:

Debati - Niveli i ulët i investigimit/ Gazetari nxjerr zbuluar

Debati - Niveli i ulët i investigimit/ Gazetari nxjerr zbuluar

Debati - Niveli i ulët i investigimit/ Gazetari nxjerr zbuluar

Debati - Niveli i ulët i investigimit/ Gazetari nxjerr zbuluar

Lajmet e fundit nga