LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Transportin publik e gjetëm në kushte të vështira”/ Veliaj: Do të ketë transformim rrënjësor

21 Shkurt 2023, 11:56, Aktualitet CNA
“Transportin publik e gjetëm në kushte të
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, ka zhvilluar një bashkëbisedim me përfaqësuesit e shoqatës së transportit publik në Tiranë, për të diskutuar përmirësimin e shërbimit dhe risitë që do të sjellin për qytetarët.

Gjatë fjalës së tij, Veliaj është shprehur se transportin publik e gjeti në kushte shumë të vështira, ndërsa sot që flasim janë shtuar 3 linja të reja.

Ndër të tjera thekson se investimet do të kalojnë në një tjetër nivel dhe do të ketë transformim rrënjësor për pritjen në stacion.

“Transportin publik e gjetëm në kushte të vështira. Janë shtuar tri linja të reja të transportit publik. Do të ketë transformim rrënjësor për pritjen në stacion. Investimet po kalojnë në një nivel tjetër”, ka thënë Veliaj gjatë takimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga