LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Koçi i teto Ollgës, luftë me shpata në Japoni”/ Bilbilat do të rikthehen sërish në Kuvend

21 Shkurt 2023, 10:26, Aktualitet CNA

“Koçi i teto Ollgës, luftë me shpata në

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi, pas vendimit të Komisionit të Etikës, ka folur për përjashtimin e 6 deputetëve nga seancat parlamentare.

Sipas tij, bëhet fjalë për një vendim të papërgjegjshëm për të shkatërruar zërin opozitar.

 “E njëjta histori. Këtu vazhdon po e njëjta tollovi. Kritikën më fort nuk duan ta kenë kur të vijë kryeministri. Ata predikojnë se ka forma të tjera, por janë të parët që shkelin rregulloren. Rregullorja parashikon dhe interpelancë më vete dhe Komision. Koçi i Teto Ollgës po bën luftë me shpata në Japoni, edhe këtë javë na mbetet të protestojmë me bilbila”, është shprehur Korreshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga