LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetarja zbulon strategjinë/ Pse kazinotë punësojnë vajza të huaja

20 Shkurt 2023, 22:26, Aktualitet CNA

Gazetarja zbulon strategjinë/ Pse kazinotë punësojnë vajza

Gazetarja Klodiana Lala ka folur sërish për dhunimin e kenianes Joy Ayoko, e cila tashmë ka ndërruar jetë.

Në një intervistë për gazetaren Eni Vasili ajo tha se në kazino vazjat e huaja punësohen me qëllim që të mos njohin figurat e njohura të vendit të cilat i frekunetojnë këto vende.

Ndër të tjera ajo ka akuzuar institucionet se janë sjellë në mënyrë miserable me dosjen e Ayokos.

Në kazino nuk shkojnë njerëz të zakonshëm. Këto vajza punësohen sepse nuk i njohin figurat e njohura në vend.

Unë kam qenë në polici dhe vetë zyrtarët më kanë pyetur se si e kam parë këtë ngjarje. Nuk e kishin të qartë se çfarë ka ndodhur. Unë dyshoj te të gjitha mundësitë. Institucionet janë sjellë në mënyrë mizerabël me këtë dosje.

Nuk ka rezultuar se vajza përdorte substanca të ndryshme. Po ashtu nuk ka pasur një ekspertizë nëse ajo është përdhunuar apo jo për shkak të gjendjes së saj shëndetësore. Është një tjetër aspekt i errët i kësaj historie. Institucionet janë mjaftuar me fjalë goje për këtë rast. Ajo ishte një pacient për mjekët. Mjeku duhet të arsyetonte. Prandaj ka kaq shumë mistere historia”, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga