LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia: Erik Fullani punon bodigard dhe qarkullon me armë

20 Shkurt 2023, 17:18, Aktualitet CNA
Policia: Erik Fullani punon bodigard dhe qarkullon me armë
Erik Fullani

Në media ka qarkulluar një lajm se Erik Fullani, djali i ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit, është kapur me armë në ish-Bllok.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar edhe policia, e cila njofton se shoqërimi i tij është i vërtetë dhe se automjeti me të cilin udhëtonte Fullani ishte me xhama të zinj.

Por blutë pretendojnë se ai qarkullonte me armë, pasi e kishte me leje nga puna si bodigard.  

Pra, Fullani është një miliarder që punon shoqërues për një pagë qesharake vetëm për të mbajtur armë.

“Në lidhje me një lajm të publikuar në portale, sipas të cilit pretendohet se në zonën e ish-Bllokut, është kapur me armë zjarri pistoletë, shtetasi E. F., ju sqarojmë se:

Ditën e sotme, rreth orës 10:45, shërbimet e Policisë kanë ndaluar për kontroll, në zonën e ish-Bllokut, automjetin me xhama të errësuar, me drejtues shtetasin E. F., 29 vjeç. Këtij shtetasi i është vendosur masa administrative 20 000 lekë të rinj, për xhamat e errësuar të automjetit.

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur një armë zjarri pistoletë 29-vjeçarit dhe për këtë arsye ai është shoqëruar në Komisariat, për verifikime të mëtejshme.

Pas verifikimeve ka rezultuar se arma që ai mbante ishte me leje dhe në vijim të veprimeve u bë njoftimi dhe dorëzimi i armës te drejtuesi teknik i firmës, ku ai punon (bodyguard), sipas procedurave përkatëse”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga