LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Taulant Balla paraqitet në SPAK/ Zbulohet arsyeja

25 Korrik 2022, 15:23, Aktualitet CNA
Taulant Balla paraqitet në SPAK/ Zbulohet arsyeja
Taulant Balla në SPAK

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, është paraqitur sot në SPAK për të depozituar prova të reja për privatizimin e kompleksit Partizani.

Ndërsa në një postim në rrjetet sociale, Balla shkruan se drejtësia e re do t'i shkojë deri në fund.

“Kush mendon se kemi hequr dorë nga akuzat tona gjatë kohës kur ishim në opozitë, e ka shumë gabim. Prej vitit 2012 dhe pa asnjë ndërprerje vit pas viti, kam denoncuar grabitjen e kompleksit Partizani, duke përvetësuar ndërtesat dhe fushat e futbollit mu në qendër të Tiranës. Sot në SPAK depozitohen prova të reja të kësaj megagrabitje. Kam shumë besim se Drejtësia e re do t’i shkojë deri në fund”, shkruan Balla./ A.E-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga