LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rilindja, në SPAK/ Drejtori i Ramës, përballë prokurorëve?

25 Korrik 2022, 12:32, Aktualitet CNA

Rilindja, në SPAK/ Drejtori i Ramës, përballë

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja është paraqitur sot në SPAK.

Kujtojmë këtu se ndaj Gonxhjas, ‘Nisma Thurje’ ka dorëzuar në vitin 2020 një kallëzim penal në SPAK, pasi pretendonin se ka shpërdoruar detyrën, por ende nuk dihet nëse ka lidhje me paraqitjen e tij sot në prokurori.

Sipas Nismës Thurrje, Gonxhja, ish- Drejtor i Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, aktualisht me detyrë Drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka kryer disa vepra penale nëpërmjet shpërdorimit të detyrës dhe shkeljes së barazisë në tendera.

Ende nuk dihen të tjera detaje./CNA.al

Lajmet e fundit nga