LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U paraqit në SPAK/ Drejtori i Ramës sqaron arsyen

25 Korrik 2022, 13:29, Aktualitet CNA
U paraqit në SPAK/ Drejtori i Ramës sqaron arsyen
Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka sqaruar arsyen pse ishte sot në SPAK.

Në një reagim për mediat, Gonxhja u shpreh se paraqitja e tij në SPAK nuk ka lidhje me detyrën e tij në DPSHTRR.

S’ka lidhje DPSHTRR me arsyen pse isha, për një çështje të tretë se u pyeta për sqarim. Është çështje që nuk ka lidhje fare me Ministrinë që varem, as me rrugët as me DPSHTRR. As nuk erdha nga dera e pasme, thjesht ju pashë që vrapuat ndaj për respekt. Megjithatë, unë përfaqësoj një figurë publike, nuk mund të jap detaje. U pyeta për verifikim të një situatë të caktuar. Nuk ka lidhje me asnjë tender, asnjë lloj gjëje dhe me asnjë institucion. Rrini krejt të qetë, më vjen keq që ju zhgënjeva”, tha Gonxhja./A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga