LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpëtuan mrekullisht nga rënia e ashensorit/ Zbulohet shkaku i incidentit në Astir

7 Shkurt 2023, 11:55, Aktualitet CNA

Shpëtuan mrekullisht nga rënia e ashensorit/ Zbulohet shkaku i

Ditën e djeshme një ashensor i një pallati në zonën e Astirit ka rënë nga kati i pestë në katin 0, ndërkohë brenda tij ndodhej një çift.

Bëhet fjalë për shtetasit Sinan Kazani dhe Selvie Kazani banues në Astir.

Mësohet se shkaku i rënies së ashensorit është bërë pesha më shumë nga sa ishte e lejuar, pasi brenda në ashensor lejohej hyrja e vetëm 4 personave ndërkohë që përveç çiftit Sinan dhe Selvie Kazani kanë qenë edhe 3 persona të tjerë të së njëjtës familje.

Të gjithë personat që ndodheshin brenda tij kanë pasur vetëm lëndime dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Sipas administratorit të pallatit, ashensori ishte i kolauduar por jo i regjistruar pranë organeve përkatëse.

Ashensorit i janë vënë shiritat e verdhë nga Inspektoriati Shtetëror i Mbikëqyerjes së Tregut./CNA.al

Lajmet e fundit nga