LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gysi i drogës” emërohet nëndrejtor i Doganave/ Zbulohet lëvizja e radhës e Ramës

7 Shkurt 2023, 11:35, Aktualitet CNA

“Gysi i drogës” emërohet nëndrejtor i Doganave/

Ergys Hoxha, ish-drejtor i Antikorrupsionit në Kryeministri, është emëruar nëndrejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë së Doganave të Shqipërisë, që do të ketë në varësi Drejtorinë Hetimore dhe atë Operacionale.

Ergys Hoxha nuk është një emër i panjohur për opinionin publik.

Ndryshe ai njihet dhe se “Gysi Malavitës, Gysi i Krimit, i Drogës, i Ramës’’, siç e ka etiketuar kreu i PD-së, Sali Berisha.

Ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar “drejtori i drogës”, për shkak të disa ngjarjeve ku ai ka rezultuar i përfshirë dhe që Berisha i ka bërë publike në rrjete sociale.

“Gysi i drogës” emërohet nëndrejtor i Doganave/

Pavarësisht detyrave që ka mbajtur Ergys Hoxhanuk është përmendur për ndonjë sukses po për konflikte, sherre, incidente apo provokime.

Ai u lakua në publik më 14 dhjetor 2013, ditën kur ish-Prefekti i Vlorës, Besnik Dervishi, i shpëtoi një atentati me bombë të telekomanduar.

Kujtojmë se në Maj të 2014 ai është pezulluar nga detyra pasi u përfshi në një konflikt verbal me efektivët të Rrugores, duke i fyer dhe sharë. I gjithë debati mes tyre ishte rregjistruar nga kamerat e instaluara në makinën e patrullës./CNA.al

Lajmet e fundit nga