LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama e paralajmëroi/ Konfiskohet pallati që mbrohej nga shefi i komisariatit

8 Shtator 2022, 15:06, Aktualitet CNA

Rama e paralajmëroi/ Konfiskohet pallati që mbrohej nga shefi i

Është konfiskuar një pallat në zonën e Farkës, i cili ishte ndërtuar pa leje.

Ditën e djeshme kryeministri Rama deklaroi se ai pallat është ndërtuar pa leje dhe nën mbrojtjen e një shefi komisariati.

I gjithë aksioni mbështetet në nismën e Qeverisë ku të gjitha ndërtimet pa leje apo shtesat e shtëpive apo pallateve, do të konfiskohen dhe do të përdoren për t’iu dhënë të pastrehëve, banorëve të Unazës së Re, ose do të kalohen në pronësi të shtetit për të bërë zyra./ CNA.al

Lajmet e fundit nga