LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka ndërtuar pa leje dhe bën shantazhe”/ Irfan Hysenbelliu fut deputetët në sherr

8 Shtator 2022, 13:55, Aktualitet CNA

“Ka ndërtuar pa leje dhe bën shantazhe”/ Irfan Hysenbelliu

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, ndërsa u është kundërpërgjigjur deputetëve të opozitës, ka thënë sot se ndaj Irfan Hysenbelliut është zbatur ligji dhe s’ka pasur asgjë tjetër veç kësaj.

Sipas saj, gjithçka ka ndodhur emër të barazisë së tregut, dhe se bëhet fjalë për një person që po përdor median për të kërcënuar qeverinë.

 “Nuk e di se ku i merrni mend që të dilni këtu dhe të mbroni dikë, i cili përveçse ka ndërtuar pa leje, përdor median e vet për t’i bërë shantazhe shtetit. Ky parlament duhet të ngrihet në mbështetje të institucioneve shtetërore, të cilat kërkojnë që t’i japin krah konkurrencës së drejtë dhe biznesit të lirë”, ka thënë Ibrahimaj.

Pas fjalës së ministres ka replikuar deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, i cili ka thënë se qeveria ka shumë persona që i ka mbajtur miq si Irfanin, Mërtirin e disa biznesmenë të tjerë, ndaj nuk ka se si njëri të sulmohet se ka dalë nga linja e partisë dhe tjetri të mos preket sepse ndjek instruksionet që jep partia.

"Ju keni biznese që iu dërgoni para vetë, nuk mundesh ti që Irfanin ta kafshosh dhe Mërtirin ta mbrosh. Nuk duhet të ketë dallime, nuk mundeni që njërit të jepni kërbaçin e tjetrin ta puthni."/ CNA.al

Lajmet e fundit nga