LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Projekti i Unazës së Madhe, lë në rrugë qytetarët/ Banorët, protestë në Laprakë

28 Janar 2023, 10:24, Aktualitet CNA

Projekti i Unazës së Madhe, lë në rrugë qytetarët/

Banorët e Unazës kanë dalë të protestojnë mëngjesin e sotëm në Laprakë.

Ata kundërshtojnë bashkinë e Tiranës për shembjet e banesave që preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Banorët kërkojnë të rishikohen dëmshpërblimert e dhëna nga bashkia e Tiranës, pasi sipas tyre, zona po i jepet oligarkëve për ndërtim.

“Erion Veliaj ka thënë se do të marrim zgjidhje. Nëse Veliaj thotë se do ju trajtojmë si në Kombinat, sot ata janë në gjyq. Doja të ngrija do shqetësim dhe se pronat po kalojnë në pronësi të Bashkisë së Tiranës. I bie që prona ime nesër të dalë në pronë të Bashkisë. Nga emrii kalon bashkisë. Ne kemi 30 vjet që jetojmë në këtë zonë. Nëse do Bashkia e Tiranës të bëjë, të marrë oligarkët e vetë dhe të bëj pallate dhe ti strehojë. Marrin zgjidhje gjithë njerëzit. Jo kështu, që ti largojë nga shërbime që merr sot”, tha një nga banorët./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga