LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Plas" keq në ekranin e "Top Channel"/ Përplasje e fortë mes Ngjelës dhe Osmanit: Pusho, terrorist

12 Shtator 2022, 13:28, Aktualitet CNA

"Plas" keq në ekranin e "Top Channel"/ Përplasje e

Një debat shumë i ashpër ka ndodhur në emisionin "Shqipëria Live", mes avokatit Spartak Ngjela dhe Kreshnik Osmanit. 

Ky i fundit i është drejtuar me një gjuhë shumë të ashpër Ngjelës duke e quajtur terrorist ortodoks dhe që kërkon të përçajë fenë.

Ti je një terrorist otrodoks. Pusho. Kam qenë në krah të Saimir Koçit, dhe ai ka thënë se islami shqiptar nuk ka lidhje me ekstremizmin. Ky është një popull me shumicë muslimane që mban për kryeministër një ortodoks. Je një radikal terrorist ortodoks. Ai është një klloun që nxit përçarje ndërfetare. Je një i çmendur dhe radikal”, tha Kreshnik Osmani./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga