LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi kibernetik nga Irani/ Reagon DASH: Ne do të vazhdojmë të punojmë krah për krah me Shqipërinë

12 Shtator 2022, 09:48, Aktualitet CNA

Sulmi kibernetik nga Irani/ Reagon DASH: Ne do të vazhdojmë të

Ambasada amerikane ka dalë me një reagim mëngjesin e sotëm, në lidhje me sulmin kibernetik nga Irani.

Në deklaratën e zëdhënësit të Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Ned Price, të shpërndarë nga ambasada amerikane, thuhet se ne do të vazhdojmë të punojmë krah për krah me Shqipërinë dhe aleatët e partnerët e tjerë, për të forcuar mbrojtjen kibernetike.

"Dënojmë me forcë sulmin kibernetik të 9 shtatorit kundër aleates sonë në NATO, Shqipërisë, i cli pason sulmin kibernetik të Iranit të 15 korrikut. Ne do të vazhdojmë të punojmë krah për krah me Shqipërinë dhe aleatët e partnerët e tjerë, për të forcuar mbrojtjen kibernetike dhe për t’i bërë përgjegjës aktorët keqdashës", njofton ambasada amerikane./CNA.al

Lajmet e fundit nga