LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmet kibernetike/ Begaj: Dëshmi e kërcënimeve të rrezikshme nga aktorët e tretë

12 Shtator 2022, 12:16, Aktualitet CNA
Sulmet kibernetike/ Begaj: Dëshmi e kërcënimeve të
Presidenti Bajram Begaj, ndodhet në Brdo të Sllovenisë

Presidenti Bajram Begaj ndodhet në Brdo të Sllovenisë, ku është bërë pjesë e takimit me liderë të Procesit të Brdo-Brijunit, në të cilin marrin pjesë të gjithë krerët e shteteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Gjatë fjalimit të tij, Begaj është ndalur te sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë, duke thënë se janë dëshmi e kërcënimeve të rrezikshme nga aktorët e tretë për paqen dhe stabilitetin e rajonit.

“Sulmet e fundit kibernetike, dëshmi e kërcënimeve të rrezikshme nga aktorët e tretë për paqen dhe stabilitetin e rajonit”, është shprehur Begaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga