LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pedagogët nuk ndalen/ Sot vijnë me lëvizjen e radhës

26 Tetor 2022, 09:20, Aktualitet CNA

Pedagogët nuk ndalen/ Sot vijnë me lëvizjen e radhës

Protesta e pedagogëve do të vijojë edhe sot. Ata do të mblidhen sërish sot para korpusit universitar,  ku do të mbledhin propozimet për një platformë të re universitare.

Bojkotin dhe forumin që do të mbahet sot e ka shpallur dje kryetari i Sindikatës, Aleksandër Kovaçi, në fjalën që mbajti përpara UT.

Protesta ka nisur që para fillimit të vitit të ri akademik, ndërkohë nga Qeveria nuk ka shenja tërheqje për të realizuar kërkesat e pedagogëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga