LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A duhet të japë dorëheqjen Bledi Çuçi për Lear Kurtin?/ Përgjigjet Sandër Lleshaj

25 Tetor 2022, 23:00, Aktualitet CNA
A duhet të japë dorëheqjen Bledi Çuçi për Lear
Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse duhet të japë dorëheqjen pasardhësi i tij Bledi Çuçi, pas rastit të Lear Kurtit.

Lleshaj tha në emisionin “Log” se kjo pyetje s’mund të marrë një përgjigje të drejtpërdrejtë.

Duke krahasuar rastin e vrasjes së Klodian Rashës me vdekjen e Lear Kurtit, ish-ministri deklaroi se në dhjetorin e 2020-ës ai është vënë para një akti të njohur vrasjeje, që është konfirmuar edhe nga gjykata.

“Është aq e drejtpërdrejtë sa s’mund të marrë një përgjigje të drejtpërdrejtë kjo pyetje. Rezervohem të jap komente. Unë jam vënë përballë një situate të vështirë në dhjetorin e 2020 dhe kam marrë një akt që është i njohur. Nuk e kam marrë në funksion të dhënies së ndonjë mesazhi, por ka qenë akt imi privat.

Përgjigje ndaj bindjes sime të thellë që qytetarët te policët duhet ta shohin fytyrën e ministrit. Dhe nëse kemi devijime dhe shkelje të rënda, diçka do ta shohin nga fytyra e ministrit. Të gjitha rastet ngjajnë dhe nuk ngjajnë, në thelb asokohe kishim një akt të rëndë, vrasje që është konfirmuar edhe nga gjykata”, theksoi Lleshaj. / B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga