LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pagesat për inceneratorët, edhe pse dosje në hetim/ Shkullaku, “dush të ftohtë” Ramës

17 Janar 2023, 10:41, Aktualitet CNA

Pagesat për inceneratorët,  edhe pse dosje në hetim/ Shkullaku,

Gazetari dhe analisti Armand Shkullaku ka komentuar sjellen e kryeministrit Edi Rama, sa herë që zyrtarët e tij kapen me vjedhje.

Në "Çim Peka Live", Shkullaku ka rikthyer në vëmendje propagandën e Edi Ramës në 2013 kur fliste për faj të sistemit. 

Ndërsa sot, sipas tij, diskuri i kreut të qeverisë është tjetër, faji ose përgjegjësia është indivuale. 

“Kur Edi Rama erdhi në pushtet në 2013 me Ilir Metën pas akuzave monstruoze, u bë 21 janari. Kur e pyesin në intervistë te DW, tip Hard Talk, për koalicionin me Ilir Metën, Rama deklaroi nuk ka përgjegjësi individi, këtu ka përgjegjësi sistemi. Në këtë sistem që ka ngritur Sali Berisha cilido individ korruptohet. Sistemi që do ngre unë do ta ketë të pamundur që të vjedhë. Tani gjithë diskuri i Ramës nga 2013 e këtej sa herë kapet me duar në xhepat e shqiptarëve thotë është përgjegjësi individule, nuk kam çfarë të bëj, kanë ngrënë dardha dhe mollë pas shpinës sime”, ka thënë Shkullaku.

Sipas tij, reforma në drejtësi nuk funksionon se sot e kësaj dite ne vazhdojmë të paguajmë inceneratorin e Tiranës ku afera është më e madhe se inceneratori i Elbasanit dhe Fierit.

“70 mijë euro paguhen në ditë vetëm diferenca mes incenerimit dhe kapsulimit. U kushton qytetarëve dhe paguajnë për ata që janë arratisur dhe që i shpërndajnë e i fusin në tuba sobash", ka thënë më tej Shkullaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga