LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ëndrra ime është që Kosova të fluturojë lart”/ Rama flet për raportin me Kurtin: Histori telenovelash

28 Shtator 2023, 12:20, Aktualitet CNA

“Ëndrra ime është që Kosova të fluturojë

Kryeministri Edi Rama ka folur për raportin me kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se të gjitha ato që thuhen për klime të re apo raport të ri mes vendeve janë histori telenovelash që s’kanë lidhje me të.

Rama tha se dy forca janë ato që e kanë mbërthyer, flamuri i Shqipërisë dhe ai i Kosovës.

Ai theksoi se ëndrra e tij është që Kosova të fluturojë lart.

"Unë nuk kam ndryshuar në asgjë. 1 mijë herë të kthehem prapa do bëja të njëjtat gjëra. Po bëj një bilnac të gjërave që kam thënë më parë, po bëj atë që bëj gjithmonë them atë që mendoj dhe mendoj atë që po fryn në vesh dy forca që më kanë kapur mua qëkur kam marrë këtë detyrë. Njëra është kjo këtu shqiponja dykrenare e flamurit të Ismail Qemalit dhe Skënderbeut dhe tjetra kjo këtu (flamuri i Kosovës) ëndrra ime është që kjo të fluturojë sa më lart.

Këto janë forcat që më kanë kapur mua. Me këto forca punoj në mendimet e mia. Tjerat janë histori telenovelash që s’kanë lidhje me mua. S’ka klimë të re dhe as të tjerët nuk ka lidhje me emocionet. Ka lidhje me qëndrime strategjike", tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga