LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjykata në Vienë ka refuzuar azilin politik për Mërtirin/ Qeveria po i përgatit pasaportën për t’ia mbathur

11 Gusht 2023, 12:58, Aktualitet CNA

Gjykata në Vienë ka refuzuar azilin politik për Mërtirin/

Ish kryeministri Sali Berisha, gjatë konferencës së përjavshme me gazetarët ka deklaruar se gjykata në Vienë ka refuzuar kërkesën për azil politik të “trurit të inceneratorëve” Mirel Mërtirit.

Sipas tij qeveria po i përgatit pasaportën që Mërtiri t’ia mbathë atje ku janë paratë në Zimbabve.

“Për ta mbyllur këtë ekspoze mund të ju informoj këtu se, sekretin që mban qeveria pikërisht për këto qëllime, Mirel Mërtiri që ndodhet në Vjenë dhe ka kërkuar azil politik ka kaluar gjykimin në Gjykatën e Shkallës së parë në Vjenë dhe gjykata ja ka refuzuar azilin politik Mirel Mërtit.

Lajmi censurore nga mediat e Ramës dhe djegësave. Por censurimi është edhe më problematik sepse qeveria po i përgatit pasaportën atij në mënyrë që ai të ja mbathë atje ku janë një pjesë e mirë e parave në Zimbabve.

Këto janë informacione të sigurta" ka thënë Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga