LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti Begaj dekreton datën e zgjedhjeve për Kryetar në Bashkinë Kukës

11 Gusht 2023, 11:43, Aktualitet CNA

Presidenti Begaj dekreton datën e zgjedhjeve për Kryetar në

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka caktuar datën 24 shtator 2023 si datën e zhvillimit të zgjedhjeve për Kryetar Bashkie në Bashkinë e Kukësit.

Ditën e sotme, Begaj ka shpallur dekretin nr. 186 datë 11.08.2023 për “ Caktimin e datës së zgjedhjeve për Kryetar të Bashkisë Kukës”.

Kujtojmë se kryetari i mëparshëm socialist Safet Gjici,i cili fitoi zgjedhjet ne këtë bashki për të dytën herë radhazi, më 14 Maj, u shkarkua nga Kryeministri Edi Rama pak muaj më vonë si pasojë e një videoskandali që qarkulloi në media ku shihej ish-kryebashkiaku Gjici teksa kryente marrëdhënie seksuale me shtetasen Alma.K., në zyrën e tij.

Ish-kryebashkiaku Gjici ndodhet aktualisht në qeli pasi u arrestua me urdhër të SPAK.

Mbi Gjicin rëndojnë akuzat për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Presidenti Begaj dekreton datën e zgjedhjeve për Kryetar në

 

Lajmet e fundit nga