LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotografi 80 vjeçar tregon çelësin e suksesit/ Si e mposht konkurrencën në kryeqytet

3 Dhjetor 2022, 18:30, Aktualitet CNA
Fotografi 80 vjeçar tregon çelësin e suksesit/ Si e mposht
Foto ilustruese

Dan Biçaku, 80 vjeç ka treguar se e ushtron ende profesionin e tij si fotograf. Edhe pse në moshën 80 vjeçare, Biçaku punon ende si fotogra në rrugët e kryeqytet.

Gjatë një interviste në emisionin “Real People”, Biçaku ka rrëfyer edhe çelësin e suksesit dhe si arrin ta mposhtë konkurrencën në kryeqytet.

80 vjeçari tha se arrin t’i bindë njerëzit që të realizojnë foto çasti, pasi vishet me qeleshe dhe kostume popullore.

Gjithashtu shtoi se është edhe gojëmbël me njerëzit dhe kjo i tërheq ata.

Fotografi 80 vjeçar tregon çelësin e suksesit/ Si e mposht

 “Unë njerëzit i bind sepse jam veshur me qeleshe, që e kanë mbajtur njerëzit me mijëra vjet. Me shall, me kostum, herë herë vishem me kostum vendi popullor, herë herë, me kostum të vitit të ri, siç të tregova ty. Kjo i tërheq më shumë. I tërheq edhe goja e embël”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga