LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dhuna ndaj mjekes/ Reagon QSUT, thirrje për mbështetje

9 Shkurt 2023, 12:34, Aktualitet CNA

Dhuna ndaj mjekes/ Reagon QSUT, thirrje për mbështetje

QSUT ka reaguar në lidhje me ushtrimin e dhunës , ndaj një mjekeje.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, thuhet se Shërbimi Infektiv në QSU "Nënë Tereza" është një ndër shërbimet pararojë që punon me përkushtim ndaj çdo pacienti.

“Nisur nga rasti i dhunshëm ndodhur së fundmi ndaj koleges tonë, ne dënojmë dhunën ndaj bluzave të bardha dhe kërkojmë mbështetjen në punën tonë të çdo pacienti dhe familjari, në mënyrë që shërbimi të vijojë normalisht dhe në cilësinë e duhur.

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” do të vijojë të mbështesë maksimalisht stafet mjekësore në punën e tyre të palodhur duke garantuar sigurinë në vendin e tyre të punës dhe mbrojtjen e dinjitetit profesional të mjekut në shoqëri”, thuhet në reagim./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga